Vyhľadávanie zájazdov
MAROKO - ROZPRÁVKA NAŽIVO - Maroko

MAROKO - ROZPRÁVKA NAŽIVO

Maroko

Poznávací zájazd,MAROKO - ROZPRÁVKA NAŽIVO

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Ubytovanie

4* hotely

Perex

Okruh po nádhernej krajine plnej starých príbehov, palácov ako z rozprávok tisíc a jednej noci a stále žijúcich tradícii. Krásne oázy, vysoké pieskové duny, tradiční obyvatelia dediniek, známe marocké kráľovské mestá a to všetko obohatené a aktivity pre celú rodinu. To ja naša marocká rozprávka.

Stravovanie

Polpenzia.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Miestne transfery. 4 x ubytovanie počas okruhu v 4* hoteloch s polpenziou, 1 x ubytovanie v stanoch v púšti s polpenziou, 2 x ubytovanie v 4* hoteli pre rodiny s all inclusive, návšteva fi lmových štúdii, jazda na oslíkoch a ťavách, jazda na džípoch, zapožičanie bicyklov a výlet Tinerhir, jazda na tradičnom koči v meste Marakéš. Vstupy a výlety podľa programu. Miestny sprievodca a sprievodca CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 220 EUR.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 320 EUR. Povinné prepitné 30 EUR/dospelá osoba, 20 EUR dieťa do 12 rokov (platí sa na mieste sprievodcovi).

1. deň

Odlet z Európy, prílet do Maroka, krajiny plnej nádherných rozprávkových palácov, tajomných miest, starých berberských dedín a najmä, krajiny, kde dodnes ožívajú staré príbehy a rozprávky.

2. deň

Cesta nás povedie do nádherného mesta Ouarzazat, ktoré sa rozprestiera pod najvyššími vrcholmi Vysokého Atlasu a leží na križovatke tradičným marockých obchodných ciest. Mesto obklopuje nádherná krajina, kde sa hory stretávajú s púšťou. Žije tu prevažne berberské obyvateľstvo a turisti sem mieria najmä vďaka svetoznámym fi lmovým štúdiám Atlas Film Corporation.

Ouarzazate sa stalo najvýznamnejšou filmárskou lokalitou v Afrike. Aj tí, ktorí v Maroku nikdy neboli, túto oblasť určite videli v mnohých filmoch – repliky stavieb zo starého Ríma, replika tisícročného egyptského chrámu, všetky. Ouarzazate má vlastné Filmové múzeum, ktoré je venované vzťahom s Hollywoodom. Navštívime nádherný „pieskový zámok“ Ait Benhaddou Kasbahs (UNESCO). Mesto je jednou z najdokonalejších ukážok starobylej predsaharskej architektúry na svete. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére

sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších.

3. deň

Z Ouarzazate sa vydáme na cestu do Zagory. Prejazdom údolím rieky Draa sa dostaneme do jedného z najkrajších miest v Maroku. Mesto je plné červených buganvílii, ružových oleandrov a paliem. Žijú tu hlavne berberské rodiny v typických malých domčekoch

z červenej hliny. Zagora bola poslednou oázou na starobylej ceste, po ktorej chodili karavány a v meste sa zastavovali, aby sa občerstvili. Na vrchole Jebel Zagora nad mestom s a týčia pozostatky starej pevnosti. Deti aj rodičia sa povozia na miestnom dopravnom prostriedku – na oslíkoch.

4. deň

Erfoud, rozľahlé mesto plné domov postavených vedľa púšte. Mesto obklopujú ďatlovníkové háje, ktoré sú hlavným zdrojom príjmov a celá oblasť vyzerá ako oáza. Pred nami je cesta na džípoch do malej dedinky Merzouga, ktorá je ukrytá v oblasti pieskových dún.

Vďaka svojej polohe neďaleko púšte je častým cieľom turistov, no napriek tomu tu ľudia stále žujú svojim tradičným životom. Vyskúšame si ako sa jazdí na ťavách po púštnych pieskových dunách. Ubytujeme sa v tradičnom púštnom stanovom hoteli.

5. deň

Vydáme sa na cestu do mesta Tinerhir. Míňať budeme nádherné oázy a údolím Dades sa dostaneme do samotného mesta. Toto nádherné mesto sa rozkladá na kaskádovitých terasách kopírujúcich líniu okolitej krajiny. Domčeky sú postavené z červených tehál v tradičnom predsaharskom štýle. Okolie mesta je známe najmä hlbokým roklinám, a vďaka nim sa stalo obľúbeným miestom na turistiku. Požičiame si bicykle a vydáme sa objavovať rozprávkovo krásnu krajinu.

6. deň

6. - 7. DEŇ

 

A na koniec rozprávky to najlepšie, kráľovské mesto Marakéš (UNESCO). Druhé najstaršie z kráľovských miest nazývané aj „Perla juhu“. Pozrieme si najväčšie pamiatky – 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian a palác Bahia.

V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta. Nevynecháme ani medinu, najznámejšie miestne súky a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, zápasníkmi, krotiteľmi zvierat a rozprávačmi. Povozíme sa po meste i tradičným kočom z 18. storočia.

8. deň

Každá rozprávka sa raz skončí a končí sa aj tá naša. Pred nami je už len transfer na letisko a odlet domov.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.