Vyhľadávanie zájazdov
MAROKO - ZA TAJOMSTVAMI KRÁĽOVSKÝCH MIEST - Maroko

MAROKO - ZA TAJOMSTVAMI KRÁĽOVSKÝCH MIEST

Maroko

Poznávací zájazd,MAROKO - ZA TAJOMSTVAMI KRÁĽOVSKÝCH MIEST

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Ubytovanie

3*/4* hotely.

Perex

Vydáme sa na cestu po najznámejších kráľovských mestách, spoznáme poklady kultúrneho dedičstva UNESCO, nadýchame sa vône korenín a vhupneme do víru miestnych medín. Nahliadneme do Marockého Versailles a započúvame sa do príbehov miestnych rozprávačov.

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Stravovanie

Polpenzia.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu BA-Oujda-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem vnútra veľkej mešity v Casablance). Sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 250 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).

Ostatné doplatky

Doplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR. Vstupné do Veľkej mešity v Casablance 12 EUR, záhrady Majorelle 10 EUR).

1. deň

Odlet z Bratislavy, prílet do Maroka. Oddych po ceste.

2. deň

Deň začneme prehliadkou mesta Oujda, navštívime typický marocký trh – starú Medinu a známu bránu Bab Sidi Abdelouahab. Popoludní sa rozlúčime s mestom a presunieme sa do známeho kráľovského mesta Fez.

3. deň

Čaká nás celodenná prehliadka najstaršieho kráľovského mesta Fez (UNESCO), ktorého vznik sa datuje do roku 790. Je považované za kolísku vzdelania a nachádza sa v ňom množstvo pamiatok. Pozrieme sa na miestny bazár, uvidíme Medresu, kde získavali vzdelanie chlapci od ranného detstva, mešitu a univerzitu Karaouine /len exteriér/ a známu fontánu Nejjarine, miestne garbiarne. Počas prechádzky po miestnych trhoch sa stretneme aj s výrobcami umeleckých tradičných predmetov.

4. deň

Po raňajkách naša cesta povedie cez Stredný Atlas, cez Immouzzer Kandar, zastavíme sa v Ifrane, lyžiarskom stredisku, ktoré bolo vybudované Francúzmi a kopírovalo alpské strediská, ďalej budeme pokračovať cez Azrou, Kenifru až do Beni Mellal. Pohorie Stredného Atlasu je známe nádhernou biodiversitou, rastú tu cédrové lesy, duby a buky, žijú tu opice makak, jelene a takisto sa tu stále nachádza množstvo fosílii, ktoré obchodníci ponúkajú pri cestách v pohorí. Vo večerných hodinách príchod do Marakéša.

5. deň

Deň bude venovaný prehliadke najznámejšieho z kráľovských miest, ktorým je bezpochyby Marakéš, ktoré je právom označované aj ako „Perla juhu“. Mesto je plné palácov a nádherných záhrad. Navštívime Saadske hrobky, múzeum Dar Si Said, záhradu Ménara, 70 metrov vysoký minaret Koutoubia / exteriér/, palác Bahia. Nevynecháme ani medinu, najznámejšie miestne trhy a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. V prípade záujmu možnosť návštevy záhrady Majorelle, kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhara Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok).

6. deň

Čaká nás cesta do azda najznámejšieho marockého mesta, obchodného a priemyselného centra – Casablanca. Srdcom mesta je stará medina, obohnaná vysokými hradbami, za ktorými sa nachádza prístav. Obdivovať budeme majstrovské stavebné dielo mešitu Hassana II. (s najvyšším minaretom na svete, možnosť vstupu za poplatok). Pozrieme si aj novú časť, ktorá pripomína malý Paríž (bola vybudovaná Francúzmi), námestie Mohameda V., Námestie Spojených národov, a nábrežnú promenádu Ain Diab Corniche.

7. deň

Posledným kráľovským mestom bude Rabat, neobyčajne zelené mesto s množstvom parkov. Pozrieme si vežu Hassana II., mauzóleum Mohamada V, pohrebisko Chellah a pevnosť Kasbah Oudaias. Cesta nás povedie ďalej do Volubilis, kde navštívime rímske ruiny a následne sa dostaneme do svätého mesta Moulay Idriss, kde sa nachádza hrobka Moulay Idriss I. Pokračovať budeme do Meknes a podvečer bude venovaný prehliadke tohto „Marockého Versailles“. Mesto obohnané 40 km dlhými hradbami, ktoré ukrývajú starú Medinu a najkrajšiu marockú bránu Bab El Mansour.

8. deň

Ráno sa vydáme smerom k mestu Oujda. Pred nami je už len transfer na letisko v Oujde a odlet do Bratislavy.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.