Vyhľadávanie zájazdov
Okruh kráľovskými mestami - Maroko - Saidia

Okruh kráľovskými mestami

Maroko » Saidia

, Hotel

LM


Okruh kráľovskými mestami

Počet termínov:

2 termíny / 2 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

letecky Bratislava

Počasie:Informácie o hoteli

Maroko / Saidia. Saidia – Fes – Beni Mellal – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes - Saidia

Program zájezdu

1. deň - Saidia
Prílet, ubytovanie v 5* hoteli so službami All Inclusive, voľný program

2. deň – Saidia – Fes
Po raňajkách odchod do mesta Fes, duchovného a kultúrneho centra Maroka. Uvidíte mešitu Karaouine (exteriér), Medersa Attarine, fontánu Najjarine a Medinu s hlučnými trhmi, kde sú niektoré uličky široké len tak, aby nimi prešiel iba osol. Fes bol založený v 8. storočí moslimským misionárom, ktorý sa volal Moulay Idriss. Fes bol v minulosti hlavným mestom niektorých dynastií. Vrchol rozvoja zaznamenal v 14. storočí za vlády dynastie Merinovcov. Večera a nocľah.

3. deň – Fes – Beni Mellal
Po raňajkách povedie vaša cesta mestečkom Ifrane, cez pohorie Stredného Atlasu. Ponúkne vám veľkolepé výhľady a nádherné scenérie. Príchod do moderného mesta Beni Mellal, ktoré je zároveň ekonomickým centrom regiónu. Večera a nocľah.

4. deň – Marakéš
Po raňajkách odchod do Marakéša, možnosť večernej návštevy slávneho námestia Jemaa el Fna. Večera a nocľah (možnosť fakultatívneho výletu k vodopádom Ouzoud, cena cca 20 Eur)

5. deň – Marakéš
Po raňajkách prehliadka mesta Marakéš. Povestné Saadské hrobky, opevnenie mešity Koutoubia (exteriér), nádherný palác Bahia. Toto stredoveké mesto bolo založené v 11. storočí. Marakéš, nazývaný tiež ako Červená Perla, je fascinujúci svojimi etnickými skupinami, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Navštívite námestie Jemaa el Fna a tiež trhy, ktoré sú jedny z najväčších trhov v Maroku. Večera a nocľah.

6. deň – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Návšteva obytnej časti Anfa a prímorskej štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér mešity Hassana II. Príchod do mesta Rabat. Prehliadka politického centra Maroka a jeho preslávených pamätihodností – Hassanovej veže s ruinami pilierov, Mauzóleum Mohameda V. a opevneného mesta – Kasbah des Oudayas. Pokračovanie do Meknesu. Večera a nocľah.

7. deň – Meknes - Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta obklopeného trojitými hradbami v dĺžke viac ako 40 km. Navštívite mauzóleum Moulaya Ismaila, mestské brány Bab el Khemis a Bab Mansour vrátane Mediny (možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 Eur). Odchod do Saidie, večera a nocľah.

8. deň – Saidia
Odchod na letisko v Oujde. Odlet do Bratislavy.

Upozornenie: Minimálny počet účastníkov: 15 osôbZmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Ubytovanie v Saidii v 5* hoteli, počas okruhu v 4* hoteloch, vo Fes v 3* hoteli. Stravovanie počas okruhu – polpenzia.Ďalej by sme chceli klientov informovať o odporučenom prepitnom počas poznávacích zájazdov: Prepitne je v arabských krajinách bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Hoci je rozhodnutie ohľadne prepitného úplne vo vašich rukách, dovoľujeme si vás informovať o výške doporučeného prepitného v priebehu vášho poznávacieho zájazdu. Okruh Kráľovskými mestami– 160 MAD za osobu (celý okruh)

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, 5 nocí v 3-4* hoteloch s polpenziou počas okruhu, 2 noci v 5* hoteli s All inclusive v Saidii, vypísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autobusom, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 179 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie, pobytová taxa 30€/osoba/8 dní, 50€/osoba/15 dní - splatná na mieste po prílete, prepitné

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.