Vyhľadávanie zájazdov
Maroko - križovatka farieb a vôní - Maroko

Maroko - križovatka farieb a vôní

Maroko

,Maroko - križovatka farieb a vôní

Počet termínov:

6 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Polpenzia

Doprava:

letecky Bratislava, Košice, Budapešť

Počasie:Popis

Rozprávka tisíc a jednej noci. Hnedé kasby, zelené oázy, červený Marakéš a modrý oceán. Krajina plná farieb a vôní. Križovatka arabskej, berberskej, rímskej, portugalskej  a francúzskej kultúry. Spletité uličky zabudnutých miest, dramatické kaňony a vysoké minarety. Voňavý mätový čaj, lahodný kuskus, vodná fajka, tradičné farbiarne, volanie muezína a nekonečné zjednávanie.

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Polpenzia.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA–letisko–BA, KE-letisko-KE. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 350 EUR (Silvester), 320 EUR (ostatné termíny). Povinné prepitné 30 EUR (platí sa na mieste po prílete sprievodcovi CK).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 170 EUR (Silvester), 150 EUR (ostatné termíny).

Maximalna-velkost-skupiny

16

Upozornenie

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. Pri letoch z Budapešti je prílet do Agadiru a následný transfet do Marakéša.

Poznámka

Orientačné letové časy:

HG2062  28DEC  VIERAK 0630 0930                     

HG2063  04JAN  RAKVIE 1020 1515   

             

HG2062  25FEB  VIERAK  0630 0930                     

HG2063  04MAR  RAKVIE 1020 1515

 

HG2062  04MAR  VIERAK  0630 0930                   

HG2063  11MAR  RAKVIE  1020 1515 

 

 

1. deň

Odlet z Viedne. Prílet do Maroka, do nádherného a azda najznámejšieho z kráľovských miest, do Marakéša. Marakéš (UNESCO) je druhé najstaršie z kráľovských miest a je právom nazývané aj „Perlou juhu“. Pozrieme si najväčšie pamiatky mesta (podľa času) – 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian a palác Bahia. V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok na mieste) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta (prehliadka mesta bude pokračovať potom 7. deň).

2. deň

V tento deň nás čaká dlhá cesta, presunieme sa do mesta Casablanca, ktoré je známym priemyselným centrom a centrom obchodu. Krátka prehliadka nám zahrnie námestie Spojených národov, medinu, námestie Mohameda V., okolie kráľovského paláca a rezidenčnú štvrť Anfa, Al Diab corniche a okolie mešity Hassana II. Následne sa vydáme na cestu do neobyčajne zeleného mesta Rabat, kde si pozrieme nádhernú starú časť mesta, Kasbah Oudaya, Hasanovu vežu a mešitu (len zvonku), mauzóleum Mohammeda V. a Mechouar (známe opevnenie okolo kráľovského paláca).

3. deň

Presunieme sa do Meknes (UNESCO). Navštívime „Marocké Versailles“, ktoré bolo založené v 17. storočí, spoznáme najkrajšiu marockú bránu Bab El Manasour a stajne kráľa M. Ismaila. Pozrieme si i novú a starú medinu. Vydáme sa na cestu do mesta Fez, cestou sa zastavíme v posvätných mestách Moulay Idirss a Volubilis. Príchod do Fez v neskorých večerných hodinách.

4. deň

Ráno bude venované prehliadke mesta Fez (UNESCO), ktoré je právom považované za kolísku vzdelania a kultúry. Navštívime hrobky dynastie Merinides, uchváti nás miestny bazár, kde sa budeme predierať úzkymi uličkami medzi oslíkmi a necháme sa uniesť množstvom farieb a vôní, navštívime Medersas, mešitu Karouine a fontánu Nejjarine. Počas prechádzky sa stretneme aj s miestnymi výrobcami suvenírov, ktoré si budeme môcť zakúpiť.

5. deň

Po skorých raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Erfoud. Budeme prechádzať berberskou dedinou Immouzer du Kandar, cez cédrové lesy sa presunieme masívnym horstvom stredného Atlasu s nádhernými scenériami k jazeru Dait Aoua, prejdeme známym strediskom zimných športov Ifrane, narazíme na ďalšiu berberskú dedinu Azrou, ktorá je známa svojimi ručnými výrobkami z dreva a tkanými kobercami. Cestou nás čaká ešte mesto Errachidia a nádherné údolie Ziz s množstvom malých opevnených dediniek.

6. deň

V skorých ranných hodinách možnosť fakultatívneho výletu na džípoch a ťavách na pieskové duny (veľmi obľúbený výlet), pozorovanie východu slnka nad púšťou. Po raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Tinerhir. Prechádzať budeme nádhernými oázami, až sa dostaneme ku kaňonu Todra, kde medzi 300 m vysokými strmými skalnými útesmi vedie úzka cesta široká len 20 m, čo je nezabudnuteľným zážitkom. Pokračujeme údolím Dades s množstvom paliem a záhrad. Cestou "Tisícich Kasbahov" sa dostaneme do mesta Ouarzazate.

7. deň

Podľa záujmu navštívime filmové štúdiá (vstup za poplatok cca 50 AED) a 30 km vzdialený Ait Benhaddou Kasbahs „pieskový zámok“ (UNESCO), najdokonalejšiu ukážku tradičného predsaharského života. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Alexander, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších. Cez priesmyk Tizi n´Tichka sa dostaneme opäť do Marakéša, kde navštívime najznámejšie námestie Djemaa El Fna, ktoré cez deň funguje ako miestny súk a večer sa mení na veľmi zaujímavé miesto plné hudobníkov, rozprávačov, artistov, zaklínačov hadov a stánkov s miestnymi špecialitami.

8. deň

Čaká nás posledný deň v tejto krajine plnej farieb a vôní. Pred nami je už len transfer na letisko a odlet do Viedne.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.