Vyhľadávanie zájazdov
MAROKO - MAGICKÝ JUH A MARAKÉŠ - Maroko

MAROKO - MAGICKÝ JUH A MARAKÉŠ

Maroko

Kultúrne pamiatky,MAROKO - MAGICKÝ JUH A MARAKÉŠ

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Ubytovanie

3*/4* hotely.

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Stravovanie

Polpenzia.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA-letisko-BA. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok podľa programu (okrem záhrady Majorelle 70 Dh, filmové štúdiá vo Ouarzazate 50 Dh). Sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 320 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).

Ostatné doplatky

Doplatok za jednolôžkovú izbu 140 EUR.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb.

1. deň

Odlet z Viedne, prílet do nádherného kráľovského mesta Marakéš.

2. deň

Marakéš je často označované ako červené mesto alebo“perla juhu“. Rozprestiera sa pod úpätím pohoria Atlas, založené bolo v 11. st. Navštívime pôvodné staré mesto „medinu“ s najväčšími trhmi v Maroku, krásne zdobený palác Bahia a Dar si Said a takisto nekropolu Sádskych sultánov zo 16. st., prejdeme aj záhradou Koutoubia k minaretu, uvidíme tiež jednu zo starých zavlažovacích nádrží „Khettara“. Možnosť návštevy záhrady Majorelle s pamätnou hrobokou módneho návrhára Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok 70 Dh).

3. deň

Naša cesta povedie na juh naprieč Vysokým Atlasom cez prejazd Tizi-n Tichka 2260 n.m., ktorý je najväčším prejazdom severnej Afriky. Uvidíme nádherné panorámy, malebné oázy údolia Draa, zavítame do Zagory. Tadiaľto v minulosti putovali karavány, do Timbuktu im cesta trvala 52 dní. Návšteva Tamegroute z 11. st., nachádzajú sa tu staré dedinky (ksours) ako aj Zawiya Nassiria, v hrnčiarskej dielni uvidíme typickú južanskú keramiku.

4. deň

Ráno sa vydáme cez dedinky Nakob, Mellal a Timerzit do mesta Erfoud v regióne Tafilalt. Odtiaľto zahájila marocká dynastia Alávitovcov svoj vzostup v 17 stor., na čele s jej zakladateľom Moulay Ali Charifom, ktorý je dodnes stále pri moci v podobe kráľa Mohammada V. Tafilalt bol vždy hlavnou vstupnou bránou do Sahary.

5. deň

Dnešný deň bude venovaný objavovaniu regiónu Tafilalt a jeho okolia na džípoch. V Rissani je mauzóleum Moulay Ali Cherifa, pôjdeme na najväčšie duny Erg Chebbi, uvidíme ruiny mesta Sijilmassa z 8. st., mesto sa tiež nazývalo „Mezopotámia Maroka“. Mince, ktoré sa tu vyrábali sa našli až v Jordánsku. Navštívime nomádsku rodinu a zavítame aj ku starým preislamským hrobkám pri meste Taouz.

6. deň

Opúšťame región Tafilalt a budeme pokračovať  severozápadne k mestu Ouarzazate. Prejdeme k oáze Tinerhir a odtiaľ ku Gorges du Todra. Unikátne vysoké skalné steny siahajú do výšky 300 m, v rozostupe niekde len 10 m, ďalej budeme  pokračovať cez Boumalne Dades a Kellaâ M’Gouna, „cestou tisícich kasieb“ do Ouarzazate. Jednu z kasieb aj navštívime.

7. deň

Ouarzazate je známe kvôli filmových štúdiám, točili sa tu filmy ako Princ z Perzie, Kleopatra či Hra o tróny. Navštívime aj impozantný ksar Ait Benhaddou a naša cesta povedie späť do Marakéša. Zastavíme sa pri kasbe kontroverzného pašu Tami el-Glaouiho Telouet.

8. deň

Voľný program v Marakéši do odletu. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.