Vyhľadávanie zájazdov
MAROKO - ZA TAJOMSTVAMI KRÁĽOVSKÝCH MIEST - Maroko

MAROKO - ZA TAJOMSTVAMI KRÁĽOVSKÝCH MIEST

Maroko

Vstupy v cene,MAROKO - ZA TAJOMSTVAMI KRÁĽOVSKÝCH MIEST

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Popis

Vydáme sa na cestu po najznámejších kráľovských mestách, spoznáme poklady kultúrneho dedičstva UNESCO, nadýchame sa vône korenín a vhupneme do víru miestnych medín. Nahliadneme do Marockého Versailles a započúvame sa do príbehov miestnych rozprávačov.

Ubytovanie

3*/4* hotely.

Popis
Vydáme sa na cestu po najznámejších kráľovských mestách, spoznáme poklady kultúrneho dedičstva UNESCO, nadýchame sa vône korenín a vhupneme do víru miestnych medín. Nahliadneme do Marockého Versailles a započúvame sa do príbehov miestnych rozprávačov.
Ubytovanie
3*/4* hotely.
Úvod
8-dňový letecký zájazd.
Stravovanie
Polpenzia.
Doprava
Letecká.
Cena zahŕňa
Leteckú dopravu BA-Oujda-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem vnútra veľkej mešity v Casablance). Sprievodcu CK.
Cena nezahŕňa
Stravu a nápoje neuvedené v programe. Cestovné poistenie.
Povinné doplatky
Servisné poplatky 250 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).
Ostatné doplatky
Doplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR. Vstupné do Veľkej mešity v Casablance 12 EUR, záhrady Majorelle 10 EUR).
1. deň
Odlet z Bratislavy, prílet do Maroka. Oddych po ceste.
2. deň
Deň začneme prehliadkou mesta Oujda, navštívime typický marocký trh – starú Medinu a známu bránu Bab Sidi Abdelouahab. Popoludní sa rozlúčime s mestom a presunieme sa do známeho kráľovského mesta Fez.
3. deň
Čaká nás celodenná prehliadka najstaršieho kráľovského mesta Fez (UNESCO), ktorého vznik sa datuje do roku 790. Je považované za kolísku vzdelania a nachádza sa v ňom množstvo pamiatok. Pozrieme sa na miestny bazár, uvidíme Medresu, kde získavali vzdelanie chlapci od ranného detstva, mešitu a univerzitu Karaouine /len exteriér/ a známu fontánu Nejjarine, miestne garbiarne. Počas prechádzky po miestnych trhoch sa stretneme aj s výrobcami umeleckých tradičných predmetov.
4. deň
Po raňajkách naša cesta povedie cez Stredný Atlas, cez Immouzzer Kandar, zastavíme sa v Ifrane, lyžiarskom stredisku, ktoré bolo vybudované Francúzmi a kopírovalo alpské strediská, ďalej budeme pokračovať cez Azrou, Kenifru až do Beni Mellal. Pohorie Stredného Atlasu je známe nádhernou biodiversitou, rastú tu cédrové lesy, duby a buky, žijú tu opice makak, jelene a takisto sa tu stále nachádza množstvo fosílii, ktoré obchodníci ponúkajú pri cestách v pohorí. Vo večerných hodinách príchod do Marakéša.
5. deň
Deň bude venovaný prehliadke najznámejšieho z kráľovských miest, ktorým je bezpochyby Marakéš, ktoré je právom označované aj ako „Perla juhu“. Mesto je plné palácov a nádherných záhrad. Navštívime Saadske hrobky, múzeum Dar Si Said, záhradu Ménara, 70 metrov vysoký minaret Koutoubia / exteriér/, palác Bahia. Nevynecháme ani medinu, najznámejšie miestne trhy a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. V prípade záujmu možnosť návštevy záhrady Majorelle, kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhara Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok).
6. deň
Čaká nás cesta do azda najznámejšieho marockého mesta, obchodného a priemyselného centra – Casablanca. Srdcom mesta je stará medina, obohnaná vysokými hradbami, za ktorými sa nachádza prístav. Obdivovať budeme majstrovské stavebné dielo mešitu Hassana II. (s najvyšším minaretom na svete, možnosť vstupu za poplatok). Pozrieme si aj novú časť, ktorá pripomína malý Paríž (bola vybudovaná Francúzmi), námestie Mohameda V., Námestie Spojených národov, a nábrežnú promenádu Ain Diab Corniche.
7. deň
Posledným kráľovským mestom bude Rabat, neobyčajne zelené mesto s množstvom parkov. Pozrieme si vežu Hassana II., mauzóleum Mohamada V, pohrebisko Chellah a pevnosť Kasbah Oudaias. Cesta nás povedie ďalej do Volubilis, kde navštívime rímske ruiny a následne sa dostaneme do svätého mesta Moulay Idriss, kde sa nachádza hrobka Moulay Idriss I. Pokračovať budeme do Meknes a podvečer bude venovaný prehliadke tohto „Marockého Versailles“. Mesto obohnané 40 km dlhými hradbami, ktoré ukrývajú starú Medinu a najkrajšiu marockú bránu Bab El Mansour.
8. deň
Ráno sa vydáme smerom k mestu Oujda. Pred nami je už len transfer na letisko v Oujde a odlet do Bratislavy.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.