Vyhľadávanie zájazdov
VEĽKÝ OKRUH MAROKOM - Maroko - Saidia

VEĽKÝ OKRUH MAROKOM

Maroko » Saidia

, HotelVEĽKÝ OKRUH MAROKOM

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Informácie o hoteli

Maroko / Saidia. 15 dňový poznávací zájazd

Saidia – Fes – Midelt – Erfoud - Todra Gorge – Tinghir – Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marakéš – Casablanca – Rabat – Tanger – Tetouan – Chefchaouen – Meknes - Saidia

Program zájezdu

1. deň: Saidia
Prílet, ubytovanie v 5* hoteli so službami All Inclusive, voľný program.

2. deň: Saidia - Fes
Po raňajkách odchod do mesta Fes. Najstaršie zo štyroch kráľovských miest leží v hornatom prostredí obklopenom planinou Sais. Fes bol založený v 8. storočí Maulayom Idrissom. V minulosti bol hlavným mestom v čase vlády rôznych dynastii. Vrcholné obdobie dosiahol za vlády Merinovských sultánov v 14. storočí. Navštívite Medinu s jej stredovekou atmosférou a s hlučnými trhmi, kde sú uličky v takej šírke, aby nimi mohol prejsť iba osol. Medina bola zaradená organizáciou UNESCO medzi Svetové kultúrne dedičstvo. Nasleduje návšteva Mešity Karaouine (exteriér), Mauzóleum Moulaya Idrissa (exteriér), Medressu Attarine, brány Bab Bou Jeloud, fontány Najjarine a farbiareň kože. Večera a nocľah.

3. deň: Fes – Midelt - Erfoud
Po raňajkách povedie vaša cesta cédrovými a bukovými lesmi cez pohorie stredného Atlasu. Tento región je harmonicky zelený a svieži. Zastávka v mestečku Ifrane, ktoré leží v nadmorskej výške 1650 m nad morom a ktoré je taktiež aj zimným strediskom. Odchod do Erfoud cez Midelt. Večera a nocľah.

4. deň: Erfoud
Fakultatívny výlet do púšte k najväčším dunám Merzouga, kde si môžete užiť jazdu na ťavách. Okrem iného tu môžete vidieť zrúcaniny starého mesta Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalné rytiny. Večera a nocľah v meste Erfoud. (poldňový výlet k dunám cena cca 30 Eur, celodenná cena cca 60 Eur)

5. deň: Erfoud – Todra Gorge – Tinghir - Ouarzazate
Po raňajkách odchod cez mesto Tinghir do impozantného kaňonu Todra Gorge známeho úzkymi priechodmi. Ohromí Vás pohľad na veľkolepé skaly, z ktorých niektoré siahajú do výšky 300 m. Pokračovanie cez prekrásne „Údolie Dades“ a Kelaa Mgouna známe nádhernými ružovými záhradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde uvidíte pevnosť Kasbah Taourit, ktorá bola v minulosti rezidenciou pašu El Glaoui z Marakéša. V tomto meste sa vyprodukovalo mnoho medzinárodných filmov, preto je v súčasnosti nazývané ako „mini Hollywood“. Večera a nocľah.

6. deň: Ourzazate – Ait Ben Haddou - Marakéš
Po raňajkách navštívite veľkolepú dedinku Ksar Ait Ben Haddou, ktorá zaujme svojou berberskou architektúrou i skutočnosťou, že bola zaradená organizáciou UNESCO medzi svetové kultúrne dedičstvo a slúžila ako filmová kulisa pre mnoho historických filmov. Cesta bude pokračovať pohorím Veľkého Atlasu a ponúka dych vyrážajúce scenérie a výhľady. Najvyšším bodom je priesmyk Tizi–N–Tichka v nadmorskej výške 2 265 m. Príchod do mesta Marakéš „červenej perly juhu“. Návšteva nezabudnuteľného námestia Djemaa El Fna. Užijete si unikátnu atmosféru s jeho tanečníkmi, akrobatmi predvádzajúcimi cvičené opice, rozprávačov príbehov a zaklínačov hadov. Večera a nocľah.

7. deň: Marakéš
Návšteva mesta Marakéš s jeho povestnými Saadskými hrobkami, mešitou Koutoubia (exteriér) a nádherným palácom Bahia. Zažijete neopakovateľnú atmosféru trhov (Souks). Marakéš, nazývaný aj ako Červená perla, je fascinujúci rozdielnosťou etnických skupín, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Večera a nocľah.

8. deň: Marakéš – Casablanca - Rabat
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Návšteva obytnej oblasti Anfa a prímorskej štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér Mešity Hassana II. Príchod do mesta Rabat. Prehliadka politického centra Maroka a jeho preslávených pamätihodností. Večera a nocľah.

9. deň: Rabat - Tanger
Po raňajkách bude cesta pokračovať smerom na Rabat, biele sultánske mesto a hlavné administratívne sídlo v Maroku. Návšteva kráľovského paláca, mauzólea Mohammeda V. s Hassanovou vežou s ruinami pilierov a opevneného mesta - Kasbah Oudays. Následne cesta pokračuje do Tangeru, nazývaného vďaka svojej polohe pri Gibraltári „Brána do Európy“. Mesto ponúka fascinujúcu zmes Afriky, Európy a Orientu, a inšpirovalo mnoho európskych a amerických umelcov (maliarov, hudobníkov a spisovateľov). Večera a nocľah.

10. deň: Tanger
Po raňajkách prehliadka mesta. Navštívite „Grand Socco“, rušné miesto s originálnou architektúrou, Medinu a námestie „Little Socco“ v centre mesta. Ďalej navštívite Kasbu, ktorá dominuje starému mestu a prístav. Voľné popoludnie alebo možnosť fakultatívneho výletu do malebného mestečka Asilah, (cena cca 15 Eur). Večer a nocľah.

11. deň: Tanger – Tetouan – Chefchaouen - Meknes
Odchod do mestečka Chefchaouen cez Tetouan. Následne cesta pohorím Rif do Chaouenu, známym svojimi modrobielymi domčekmi. Po prehliadke pokračujeme do Meknesu. Večera a nocľah.

12. deň: Meknes - Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta Meknes, nazývaného „Marocká Versailles“, ktoré bolo založené Moulayom Ismailom na konci 17. storočia. Mesto je obohnané trojitým obranným múrom a skladá sa z modernej a starej časti. Navštívite námestie El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (kráľovské stajne Moulaya Ismaila). (Možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 Eur). Pokračovanie do Saidie. Večera a nocľah v 5* hoteli so službami All inclusive.

13. – 14. deň
Voľný program v Saidii

15. deň : Oujda – Bratislava
Odchod na letisko Oujda. Odlet do Bratislavy.

Upozornenie: Minimálny počet účastníkov: 15 osôbZmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Ubytovanie v Saidii v 5* hoteli, počas okruhu v 4* hoteloch, vo Fes v 3* hoteli. Stravovanie počas okruhu – polpenzia.Ďalej by sme chceli klientov informovať o odporučenom prepitnom počas poznávacích zájazdov: Prepitne je v arabských krajinách bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Hoci je rozhodnutie ohľadne prepitného úplne vo vašich rukách, dovoľujeme si vás informovať o výške doporučeného prepitného v priebehu vášho poznávacieho zájazdu. Veľký okruh Marokom – 280 MAD za osobu (celý okruh).

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede, 10 nocí v 3-4* hoteloch s polpenziou počas okruhu, 4 noci v 5* hoteli s programom All inclusive v Saidii, vypísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autobusom, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 179 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie, pobytová taxa 30 €/osoba/8 dní, 50 €/osoba/15 dní – splatná na mieste po prílete, prepitné.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.